اطلاعات کلی

مركز كامپيوتر اصلي دانشكده هوافضا متشكل از دو بخش كارشناسي و كارشناسي ارشد در طبقه اول دانشكده واقع گرديده و دومركز نيز در طبقه اول وطبقه همکف جهت استفاده دانشجويان دكترا در نظر گرفته شده است.

آدرس: تهران-خيابان حافظ-چهارراه كالج-دانشگاه صنعتي امير كبير (پلي تكنيك تهران)

د انشكده مهندسي هوافضا -طبقه اول تلفن:64543228

 

 

 

 

 

 

 

امکانات

تجهيزات شبكه :

ارتباط مركز كامپيوتر دانشكده با مركز انفورماتيك دانشگاه و در نهايت با اينترنت، با ا ستفاده از يك روتر و فيبر نوري، وارتباط شبكه داخلي دانشكده از طريق كابلهاي CAT5 و با استفاده از بيش از 20 سوئيچ 24 پورت در طبقات مختلف ساختمان دانشكده، برقرار مي‌باشد .

كامپيوترهاي سايت :

سايت كارشناسي با 30 كامپيوتر وسايت كارشناسي ارشد با 20 كامپيوتر در اختيار دانشجويان قرار دارد، كه سعي شده آخرين نسخه از نرم افزار تخصصي گرايشهاي مختلف دانشكده به اضافه يك سري نرم افزارهاي عمومي روي آنها نصب شود.يك سايت ويژه دانشجويان دكترا نيز با 17كامپيوتر وسه دستگاه Printer ليزري و سه دستگاه اسكنر در سايت كارشناسي و كارشناسي ارشد ودكترا واقع شده است .


ساعات کاری مرکز کامپيوتر از ساعت 8 صبح الی 16:45 ميباشد.

 

  خدماتی که در مرکز کامپيوتر ارئه می شود شامل موارد زير می باشد

  • پرينت،اسکن ،رايت CD و DVD

  • پاسخگويی به مشکلات نرم افزاری دانشجويان ، اساتيد و کارمندان

  • رفع عيوب سخت افزاری و نرم افزاری از سيستم های تحت پوشش

  • رفع عيوب شبکه

  • مشاوره برای خريد سخت افزار

ساير امكا نات و سرويسها :

همه كامپيوترهاي مركز تحت يك domain هستند و دانشجويان هر يك با نام كاربري خود مي توانند از امكانات استفاده نمايند. به هر كاربر فضاي اختصاصي جهت ذخيره فايلها تخصيص داده شده كه فقط خودش به آن دسترسي دارد. كاربران با خريد كارت اعتباري به مبلغ دلخواه، درهر زمان مي توانند خود اعتبارخود را شارژ نموده ، و به تعداد صفحات مورد نظر پرينت بگيرند.  نرم افزارهاي گوناگون و مورد نياز دانشجويان ( اعم از نرم افزارهاي عمومي و تخصصي) جهت استفاده كاربران بر روي fileserverموجود است .

دانشکده مهندسی هوافضا دارای حدود 200 سيستم در کل مجموعه خود شامل : مرکز کامپيوتر، کلاس آموزشی ، سيستم اساتيد ،سيستم کارمندان ، کلاسها ،کتابخانه و آزمايشگاههای داخل و خارج دانشکده می باشد.

6 دوربين مدار بسته در فضاي سايت نصب گرديده است.

شبكه Wireless دانشكده نيز فعال و در هر طبقه يك الي دو Access Point نصب گرديده است.